• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Słowenia pełna atrakcji dla każdego

Skarby Danii
Północna Europa bardzo często jest dość niedoceniana przez turystów z wielu państw, co widoczne jest także i w Polsce. Na pierwszy rzut oka nie znajdziemy tam zbyt wielu interesujących atrakcji, natomiast sama dość chłodna pogoda sprawia, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Takie podejście jest jednak sporym błędem, gdyż same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak dużo interesujących rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Doskonałym przykładem może tutaj być Dania, niezbyt duży kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Zaliczana jest do grona krajów nordyckich, zatem sama jej kultura mocno związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o niezwykle długiej historii, w związku z czym sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie sporo wspaniałych zabytków oraz innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest zatem doskonałym dowodem na to, że północna Europa również jest ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Dodatkowo nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, dzięki czemu wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – jak najbardziej warto!

1. Znajdź tutaj

2. Przejdź dalej

3. Przeczytaj więcej

4. Zobacz szczegóły

5. Dowiedz się więcej

Categories: Rekreacja

Comments are closed.